Çalışma İzni

Yabancı Çalışma İzni 

Çalışma izni, yabancılara ve yabancı personel çalıştıracak firmalara Çalışma Bakanlığı tarafından verilen izinlerin genel adıdır.  Türkiye’de süreli, süresiz, bağımsız ve Turkuaz kart olarak dört çeşit çalışma izni vardır, başvurular https://ecalismaizni.csgb.gov.tr/#/eizin üzerinden KEP adresi ve Elektronik imza ile  işveren veya vekalet verdiği danışmanlık firması tarafından yapılır. Yabancılar işveren olmadan kendi adlarına çalışma izni alamazlar.

Yabancı çalışma izni olmadan yabancı uyruklu bir şahsın ülkemizde yasal olarak çalışması mümkün değildir. Çalışma izni için Çalışma Bakanlığı’na dilekçe, form ve gerekli evraklar ile başvurmak gerekir.

Çalışma iznine başvuru 2 farklı yolla yapılabilir. Bunlar yurtdışı ve yurtiçi başvurulardır. Her ikisinde de gerekli evraklar aynı olmak üzere sadece başvuru sırasında izlenecek yol birbirlerinden farklıdır. Para ve zaman kaybı yaşamamak için çalışma izinleri başvurusu sırasında danışmanlık hizmeti almak sizin faydanıza olacaktır.

Çalışma İzni SİZE NELER KAZANDIRIR :

  • 5 YIL KESİNTİSİZ ÇALIŞMA İZNİ ALIRSANIZ TÜRK VATANDAŞI OLABİLİRSİNİZ…
  • 8 YIL KESİNTİSİZ ÇALIŞMA İZNİ ALIRSANIZ SÜRESİZ İKAMET İZNİ ALABİLİRSİNİZ…
  • TÜRKİYEDEN EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ…
  • DEVLET HASTANELERİNDE ÜCRETSİZ TEDAVİ OLABİLİRSİNİZ…
  • EŞİNİZ VE ÇOCUKLARINIZ DEVLET HASTANELERİNDE ÜCRETSİZ TEDAVİ OLABİLİR…
  • ÇOCUKLARINIZ  TÜRK OKULLARINDA OKUYABİLİR…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 Çalışma İzni Turleri:

Çalışma izin türleri Süreli ve Süresiz olmak üzere ikiye ayrılır. Süreli çalışma izinleri 5 yıla kadar verilir ve kendi içerisinde ayrılır. Süresiz çalışma izin türünde ise vatandaşlık almak istemeyen ve gerekli şartları sağlayan yabancılara verilen 99 yıllık çalışma izin türüdür.

Çalışma izninin uzatılmasında, uzatılmaya ilişkin süreler esas alınır. Bir yıllık  çalışma izni süresinden sonra aynı işyeri veya işletme ve aynı meslekte çalışmak üzere çalışma izninin süresi en fazla iki yıl daha uzatılabilir.Üç yıllık  çalışma izni süresinin sonunda, aynı meslekte ve dilediği işverenin yanında çalışmak üzere çalışma izninin süresi en fazla üç yıl daha uzatılabilir.

Türkiye’de çalışma izni işlemleriniz için yılların tecrübesi ve deneyimi ile hizmetinizdeyiz.

İşlemlerinizi hemen başlatmak veya detaylı bilgi için bizi arayın: 

Florya Danışmanlık

0532 724 40 13

0535 232 34 17

0212 999 61 46